Milletvekili Toprak’tan Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

Milletvekili Toprak’tan Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

 

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Çiftçilerimiz; ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde ve sofralarımıza ulaşan ekmeğimize kadar yoğun emek sarf eden büyük pay sahipleridir"

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, 14 Mayıs  Dünya Giftçiler günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

-"TARIMSAL ÜRETİMDE HİÇBİR SIKINTI YAŞAMADIK"

Milletvekili Toprak, mesajında, dünyanın salgınla mücadele ettiği bu zor süreçte Türkiye, tarımsal politikalarını yeniden oluşturarak her türlü tedbirini aldığını belirterek, Çiftçilerimizin üretim gayretleri ile çok şükür, güçlü ve hazırlıklı bir şekilde tarımsal üretimde hiçbir sıkıntı yaşamadık."dedi.

Dünya genelinde yaşanan iklim krizi nedeniyle Türkiye topraklarında yetişen ürünlere çok yoğun talep olduğuna işaret eden Toprak, şunları kaydetti:

"Bu yeterliliğimiz ülke ekonomisinin daha fazla büyümesi bakımından çok önemli. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tarımda kendine yeten sayılı ülkelerden biri olan Ülkemiz, 18 yıldır hem üreticimizin hem de çiftçimizin daima yanında yer almıştır. Bugüne kadar verilen desteklemeler için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, milletvekili arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ülkemize üretimle destek veren Adıyamanlı Hemşehrilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar, bereketli ve bol kazançlı bir dönem dilerim."


Bu yazı toplam 557 defa okunmuştur