Milletvekili Tutdere: Çözüm Noktasında Ortak Akılla Çalışacağız

Milletvekili Tutdere: Çözüm Noktasında Ortak Akılla Çalışacağız

 

 

 

Yaşanan depremle birlikte Gerger ilçesinin sorunlarına dikkat çeken CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, yaptığı açıklamada, ilçenin sorunlarının çözüme kavuşana kadar mecliste gündeme getireceklerini kaydetti.

Tutdere, ülkeyi yasa boğan deprem olayının ilk anlarından itibaren depremzedelerle birlikte olduklarını belirterek, "Depremin ilk anından itibaren CHP’li siyasiler sahadalar. Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem nedeniyle Adıyaman'ın Gerger ilçesine bağlı olan başta Güngörmüş ve Gürgenli köyleri olmak üzere pek çok köyde evler kullanılamaz hale gelmiş durumda. Aynı zamanda Yaylakonak Beldesinde de depremden dolayı mağdur olan vatandaşlarımız var. Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğim."dedi.

-"İNSANLARIMIZIN HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMASI İÇİN MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM"

Milletvekili olduğu günden bu yana Gerger ilçesinin yolları başta olmak üzere bütün sorunlarını meclise taşıdıklarını ifade eden Tutdere, şöyle devam etti:

"Bundan sonrada tüm sorunları mecliste gündemine getirmeye devam edeceğim. Mecliste de AK Partili siyasilere, 'Gerger ilçemizin yolları yapılıncaya kadar bu konuyu meclis gündemine getirmeye devam edeceğim' dedim. Gerger ilçemizin sorunlarını meclis gündemine taşıdıktan sonra tüm Türkiye Gerger ilçemizde bir sorunun olduğunu öğenmiş oldu. Tillo’da yaşayan halkımızın sorunlarını yakından takip etmekteyim. Bu sorunların çözümüyle birlikte bu insanlarımızın hak ettiği hizmeti alması için mücadelemi sürdüreceğim. Teşkilatımızla, halkımızla koordineli olmaya devam edeceğiz. İlçemizin sorunlarının çözümü noktasında ortak akılla birlikte çalışacağız. Öte yandan Adıyaman merkezde bulunan ve deprem nedeniyle hasar gören E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutuklu ve hükümlüler farklı şehirlerde bulunan cezaevlerine gönderildi. Ancak başta infaz koruma memurları olmak üzere diğer cezaevi personellerinin akıbetine ilişkin herhangi bir gelişme henüz söz konusu değil. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu konunun da takipçisi olacağım."


Bu yazı toplam 757 defa okunmuştur