Sincik’te Sürücü Kursu Var Ama Eğitim İçin "Işık" Yok

Sincik’te Sürücü Kursu Var Ama Eğitim İçin

 

 

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde sürücü belgesi almak isteyen vatandaşlar, trafik ışıkları olmadığı için kurs olmasına rağmen eğitimlerini Kahta ilçesinde almak zorunda kalıyor.

AK Partiye verdikleri rekor oylar ile adını Türkiye’ye duyuran Adıyaman’ın Sincik ilçesinde sürücü belgesi almak isteyen adaylar çifte standartta tabi tutuluyor.

İlçede açılan sürücü kursuna devam eden adaylar ilçede trafik ışıkları olmadığı iççin Sincik’te eğitim göremediğinden iki hafta boyunca Kahta ilçesine gidip orada eğitim görüyor. Bu uygulamadan şikayetçi olan Sincikliler, “ Bir ilçede eğitim alacağımız tek bir sinyalizasyon sisteminin olmayışı çok garip bir durumdur. Geçen yıla kadar ilçemizde sürücü kursları olmadığı için Kahta ilçesi veya Adıyaman merkezdeki sürücü kurslarına devam edip sürücü belgesi alınıyordu. İlçemizde sürücü kursu açılınca sevindik ancak bu sevinç kursağımızda kaldı. Kurs yetkilileri ilçede trafik ışıkları olmadığı için burada eğitim alamayacağımızı söyledi. Derslerin teorisini Sincik’te pratiğini Kahta’da görüyoruz. Maddi ve manevi yönden büyük bir haksızlıkla karşılaşıyoruz. Yetkili mercilerden bir an önce ilçemizde sinyalizasyon sisteminin kurulmasını bekliyoruz” dediler.

 


Bu yazı toplam 1052 defa okunmuştur